Mide Balonu

Mide Balonu

izmir mide balonu ile midede bir dolgunluk hissi oluşturulur ve hastanın beslenme alışkanlıkları değiştirilerek daha az gıda tüketimi sağlanıp, sağlıklı ve dengeli bir beslenme davranışı oluşturulması amaçlanır.  

Bu uygulama sonrasında özel sıvılar ve paket diyetler kullanılmaz, normal yiyecekler tüketilebilir.

mide balonu, izmir mide balonu, izmir mide balonu ameliyatı, mide balonu ameliyatı izmir
Bu uygulamayla kilo verme oldukça kısa sürede başlar. Endoskopi işlemi ile mide balonu izmir midenin içine yerleştirilir ve özel bir sıvı doldurulur. izmir mide balonu

mide balonu izmir, diyet ve egzersiz uygulamaları sonucunda kilo verememiş olan 18-65 yaş arasındaki yetişkinlerde geçici süreli uygulanır. Uygulama süresi kullanılan ürüne göre 6 ay ya da 1 yıl arasında değişebilir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

izmir mide balonu ile kilo verme oldukça kısa sürede başlar. Endoskopi işlemi ile mide balonu izmir midenin içine yerleştirilir ve özel bir sıvı doldurulur. İşlem hazırlığı olarak hastanın işlemden önce en az 8 saat, ideal olarak ise 12 saat süreyle aç olması gerekir. Uygulama yapılırken hastanın rahat olmasını sağlayabilmek için, onu rahatlatacak ve uyku verecek bir ilaç uygulanır. Böylece hasta uyutulmuş olur. Balon uygulaması öncesi hastanın herhangi bir mide rahatsızlığı olmadığına emin olmak için endoskopi işlemi yapılarak hastanın yemek borusu, midesi ve on iki parmak bağırsağı incelenir. Endoskopi işlemi esnasında balonun yerleştirilmesine engel olarak bir mide rahatsızlığı tespit edilirse balon işlemi uygulanmaz. Böyle bir durum yok ise özel bir jel ile kayganlaştırılan balon yumuşak bir şekilde yemek borusundan mideye doğru gönderilir. Balonun içi özel bir sıvı ile gerektiği miktarda doldurulur. İşlem sonrasında hasta 30-60 dakika arasında dinlendirilir. Dinlenme sonrasında taburcu edilir ve günlük hayatına devam edebilir.

Ara