Ameliyatsız Obezite

Ameliyatsız Obezite

Obezite Tedavisinde Ameliyatsız Tedavi Mümkün mü?

Obezite ile mücadele tıbbi desteklerin çözüm vermediği hastalar ve ameliyattan korkanlar için obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları ile tedavi sürecine geçilmeden önce obezitenin ameliyatsız tedavi yöntemleri ile tedavisini yapmak mümkündür. Bu yöntemlerin genel olarak ameliyat ile yapılan tedavi yöntemlerine göre başarı yüzdeleri daha düşük düzeylerde olsa da, ameliyatsız tedaviler de alternatif tedavi olma özelliğini koruyor.

Obezite ameliyatsız tedavisi

Belirli derecede obez olan hastalarda ameliyat yerine mide fundus arterinin embolizasyonu (bariatrik embolizasyon) iştah hormonu olan “Ghrelin" salınımını azaltır ve hasta kilo verir. Komplikasyon oranlarının mide ameliyatına göre çok az olması bu tedavi yönteminin en büyük avantajıdır.
  • Bariatrik embolizasyon
  • Sol gastrik arter embolizasyonu
  • Mide arteri embolizasyon

Botoks uygulamasının, sağlık sorunu oluşturacak kadar kilolu morbid obez kişiler haricinde, kilosundan rahatsızlık duyan herkese uygulanabilecek bir yöntem olduğunun altını çizen Erdil, “Bağırsak sağlığının iyi olmasının kilo vermede en  önemli ektenler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla mide botoksu düşünürken mutlaka doktor ve diyetisyenin oluşturduğu bir diyet programına girmeniz önerilir. Aksi takdirde tek başına mide botoksu yaptırarak zayıflamaya çalışmak, sizi büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğratacaktır” ifadelerini kullandı.

Op.Dr İsmail ÖZSAN’ın başarılı ameliyat tecrübesinden şimdi yararlanmak için lütfen iletişim bilgilerini doldurun ekibimiz en kısa sürede sizi arasın.

Etiket; izmir ameliyatsız obezite, izmir ameliyatsız obezite, izmir ameliyatsız obezite
Ara